Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 14 in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 250

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 251
sobota, 15 marzec 2014 16:22

Droga Trestno-Blizanowice otwarta [zdjęcia i mapa]

Napisane przez Red
Droga Blizanowice-Trestno Droga Blizanowice-Trestno siechnice.pl
Jeśli spodziewaliście się”autostrady”, to możecie być lekko rozczarowani. Załatano dziury, utwardzono pobocze i zbudowano progi zwalniające. Jednak to wciąż ta sama wąska dróżka, na której dwa szerokie samochody przybijają sobie piątkę bocznymi lusterkami. Oficjalne otwarcie zaplanowano w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 16 na 17 marca), jednak już w sobotę odsunięto zapory uniemożliwiające wzjazd.
Dla wielu mieszkańców naszej gminy droga Trestno-Blizanowice stanowi alternatywę dla zakorkowanej DK94 (Siechnice-Radwanice-Wrocław). Zobacz jak wygląda droga po remoncie i jak nią dojechać do centrum Wrocławia.
Odkąd przejazd przez Radwanice, Księże Małe, ulicę Opolską i Krakowską w godzinach szczytu stał się drogą przez mękę, kierowcy zaczęli szukać alternatywnych tras na dotarcie do centrum Wrocławia. Jedni jadą przez Żerniki Wrocławskie, inni przez Zacharzyce i Brochów a część do niedawna wybierała drogę przez Blizanowice i Trestno. Ta stara i mocno sfatygowana droga transportu rolnego z roku na rok zyskiwała na popularności. Wystarczyło zjechać ze Wschodniej Obwodnicy Wrocławia w kierunku Blizanowic, tam skręcić na Trestno i dalej - wzdłuż Odry - ulicą Opatowicką dojeżdżamy do Na niskich łąkach i Na grobli. Stamtąd do centrum Wrocławia już blisko a zakorkowany wylot na Oławę pozostawiamy z boku (mapa w galerii pod artykułem).

Gdy lata temu budowano drogę z Blizanowic do Trestna liczono, że dziennie przejedzie nią kilka ciągników, wóz konny i mleczarz. Tymczasem w ostatnim czasie korzystała w niej niemal połowa mieszkańców gminy Siechnice oraz goście zza rzeki (gmina Czernica), którzy tym sposobem omijali wiecznie zakorkowane Strachocin i Swojczyce. Dziurawa i rozjeżdżona droga stała się niebezpieczna i władze Siechnic w połowie grudnia tamtego roku zdecydowały awaryjnie drogę zamknąć. U jej wylotów stanęły barierki oraz gminni strażnicy.

Awaryjnie także postanowiono drogę naprawić. Tymczasowo, aby wytrzymała do czasu, gdy znajdą się pieniądze na jej gruntowną przebudowę. Naprawę zakończono kilka dni temu. Oficjalnie droga ma być udostępniona w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 16 na 17 marca), jednak już w sobotę zapory, które uniemożliwiały zjazd na trasę zostały odsunięte.

Na drodze załatano dziury, utwardzono pobocza i wybudowani progi zwalniające. Jednak to wciąż ta sama wąska dróżka, na której dwa szerokie samochody przybijają sobie piątkę bocznymi lusterkami.


Droga Blizanowice-Trestno. Instrukcja obsługi:
Droga biegnąca przez Blizanowice to nic innego jak setki okrągłych kamieni powtykanych w ziemię. Gdy nie uszkodzimy podwozia, wyjeżdżamy ze wsi wąskim mostkiem, na którym zalepiono dziury świeżym asfaltem. Przed nami nowa-stara trasa do Trestna. Na całej długości, na obu poboczach wysypano tłuczeń i nieco go ubito. Ale uwaga: Na wierzchu leży mnóstwo luźnych kamieni, które spod kół mogą strzelać, jak z procy.

Z połowie drogi dojeżdżamy do zakrętu w lewo. Uważajcie, droga w tej okolicy jest wyjątkowo wąska, o czym informują znaki. Lepiej z tirem się tam nie mijać.

Kiedy powstanie prawdziwa droga?
Tego nie wie nikt. Cała trasa z Blizanowic do ul. Na grobli biegnie przez gminę Siechnice i Wrocław. Właśnie te dwie gminy powinny zrobić zrzutkę na budowę. W sumie około 2,7 mln. zł. Jednak Wrocław spłaca stadion a Siechnic na taką inwestycję nie stać. Dlatego nasza gmina postanowiła postarać się o dofinansowanie inwestycji w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na rok 2015 r. Burmistrz próbuje zainteresować pomysłem Starostwo Powiatu Wrocławskiego, miasto Wrocław oraz burmistrzów Oławy, Jelcza-Laskowic i wójtów okolicznych gmin. Sam projekt przebudowy drogi ma być gotowy w połowie tego roku.

A więcej o pieniądzach i planach znajdziecie na stronie gminy Siechnice. TUTAJ

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 54372 razy Ostatnio zmieniany sobota, 15 marzec 2014 17:20

Te strony polecamy

Stomatolog

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości