Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 877

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 14 in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 250

Warning: preg_replace(): Compilation failed: invalid range in character class at offset 4 in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/views/item/view.html.php on line 251
piątek, 07 luty 2014 13:28

Dzień dobry!

Napisane przez Red
Od dziś wpisując najprostszy z możliwych adresów – www.siechnice.pl na komputerze, tablecie i smartfonie witać Was będzie żółte słońce. Takie, jakie powinno nam świecić zawsze.
Staramy się, abyście znaleźli tu szereg informacji przydatnych w codziennym życiu w naszej gminie, na skraju dużego miasta.
 Czego możecie się spodziewać?
Witamy w portalu gminy Siechnice. Mamy nadzieję, że znajdziecie tutaj wiele przydatnych informacji. Całość podzieliliśmy na kilka działów. Mamy nadzieję, ze to dopiero początek :-)

Pierwszy – forum gminne, już je znacie.


Od 14 lipca 2005 roku mieszkańcy gminy wymieniają się poglądami, kłócą z deweloperami i władzą.
Pamiętacie, jak na przełomie maja i czerwca 2010 roku broniliśmy gminę przez wielką wodą. Wielu z nas dzień i noc odświeżało forum a wątek „Idzie woda” oraz wątki poboczne doczekały się niemal 2 tysięcy odpowiedzi i ponad 400 tysięcy odwiedzin. Większość w ciągu tych kilku najbardziej newralgicznych dni.
Mieszkańcy Groblic nie zapomną też wielkiej awantury z jednym z tamtejszych deweloperów. Sprawa trafiła do sądu a końca sporu chyba nadal nie widać.
Ważnych dla nas spraw w gminie nie brakuje a forum wciąż stanowi platformę wolnego słowa dla nas wszystkich.


Drugi – Informator Mieszkańca.

Ile razy rozpaczliwie szukaliście w sieci numeru telefonu do gminnej przychodni, albo kontaktu do straży miejskiej? A może chcieliście wybrać się do Wrocławia autobusem, ale wciąż nie pamiętaliście, który jedzie przez Żerniki a który przez Radwanice?
Informator Mieszkańca ma ułatwić dostęp do najważniejszych informacji. Staraliśmy się zebrać w jednym miejscu adresy, numery telefonów i inne potrzebne dane.
Jeśli czegoś Wam zabraknie, ale mogłoby być rozpisane w jeszcze prostszy sposób, piszcie. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informator Mieszkańca znajdziecie pod prostym adresem: info.siechnice.pl

 
Trzeci – Katalog Firm gminy Siechnice.


O ile Informator Mieszkańca to podręczna baza informacji, o tyle Katalog Firm gminy Siechnice ma stanowić kompleksową bazę firm i usług na naszym terenie.
Wyszliśmy z założenia, że przeszukiwanie ogólnopolskie bazy, jak choćby Panorama Firm czy PKT w poszukiwaniu fryzjera w Kotowicach może być męczące. Łatwiej będzie go znaleźć w naszym, lokalnym spisie.
Zanim jednak Katalog zacznie funkcjonować, musicie w tym pomóc ponieważ... jest pusty.
Nie jesteśmy w stanie wprowadzić do niego wszystkich usługodawców i firm działających na terenie naszej gminy. Poza tym wolimy, aby każdą firma czy usługodawca zrobili to sami.
Każdy może się zalogować i za darmo dodać swoją firmę, zamieścić jej wyczerpujący opis i dodać zdjęcia. Potem w każdej chwili może poprawić i aktualizować wpis.
Przygotowaliśmy także wersję komercyjna wpisu, a jakże :-)
Za niewielką opłatą roczną wpis może być bardziej rozbudowany i dodajemy do niego adres w domenie siechnice.pl
Dzięki niemu, gdy prowadzisz w naszej gminie kwiaciarnię o wdzięcznej nazwie „Kwiatek” adres do jej wpisu, lub strony internetowej może wyglądać tak: kwiatek.siechnice.pl
Katalog Firm gminy Siechnice znajduje się pod prostym adresem firma.siechnice.pl

Czwarty – Pogoda


Wiosna w lutym, zima na Wielkanoc, ulewy w lipcu – pogoda nie przestaje nas zaskakiwać. - Sorry, taki mamy klimat – chciałoby się powiedzieć. Tymczasem sprawdzanie pogody na najbliższe dni wiąże się ze sporym ryzykiem. Jeden serwis podaje mrozy a drugi odwilż. Nie wiadomo któremu wierzyć. Dlatego stworzyliśmy stronę, na które podajemy pogodę z kilku źródeł jednocześnie. Na razie z trzech, ale będzie więcej. Przygotujemy też niespodziankę, ale o tym później.
Bieżącą pogodę znajdziecie na głównej stronie (po lewej na górze) a prognozy są TUTAJ
 

Piąty – bieżące informacje.

Byłoby cudownie, gdybyśmy zaoferowali non-stop aktualizowany serwis informacyjny poświęcony naszej gminie. Dodatkowo stworzyli dział towarzyski i posadzili paparazzich na drzewie przed domem Burmistrza.
Nic z tego. Potrzeba dużo czasu, a przecież trzeba jeszcze pracować. Dlatego mamy prośbę do Was. Pomożecie? Piszcie, informujcie a my będziemy publikować. Niekoniecznie muszą to być wydarzenia, chętnie przedstawimy naszą gminę i jej mieszkańców jak fascynujące miejsce z fascynującymi ludźmi.
Pisz do nas, gdy znajdziesz zagubionego psa, gdy stworzysz wspaniały ogród albo – jako stolarz zbudujesz nietypowy mebel (nie boimy się kryptoreklamy).
O czym pisać i dlaczego – TUTAJ

Poza tym wyszliśmy z założenia, że źródeł informacji nie brakuje. Zachęcamy do odwiedzania strony Urzędu Gminy, gdzie na bieżąco publikowane są aktualności dotyczące mieszkańców. Dla Waszej wygody po lewej stronie na stronie głównej naszego portalu zamieszczamy linki do bieżących wiadomości od urzędników. Po kliknięciu przeniesiecie się wprost do serwisu urzędu.

I to na razie tyle. Z góry przepraszamy za mogące pojawić się błędy. Wyłapujemy je u usuwamy na bieżąco. Strony portalu są (powinny być) przyjazne dla wszystkich przeglądarek i wszelakich urządzeń mobilnych. Dlatego prosimy, szukajcie będą w, wpisujcie siechnice.pl na swoich komórkach, tabletach, lodówkach i komputerach. Gdy zauważycie błąd piszcie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Piszcie także, jeżeli macie jakiś pomysł na rozwój portalu, albo po prostu sugestię dotyczące jego funkcjonalności.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/domains/siechnice.pl/public_html/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 643676 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 marzec 2014 13:43

Te strony polecamy

Stomatolog

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości