Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Ciekawostki

Ciekawostki (8)

Artykuły z kategorii Ciekawostki

wtorek, 28 kwiecień 2015 18:56

Wlepili Ci mandat za picie piwa? Sprawdź czy mieli prawo

Napisane przez
Pogoda w końcu się ustabilizuje, nadejdą ciepłe dni, a wraz z nimi tłumy amatorów pikników na wolnym powietrzu. Coraz częściej w ślad za nimi ruszają policjanci i strażnicy miejscy wypatrując otwartych butelek z piwem albo palącego się grilla. – Dzień dobry, dowód, mandacik… – te słowa popsuły już niejeden pogodny weekend. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach nie muszą popsuć. Nie znając prawa dajemy sobie „wlepić” mandat w okolicznościach, w których funkcjonariusz nie ma do tego podstaw.

niedziela, 21 wrzesień 2014 19:35

Oryginalne wyznanie miłości w Radwanicach

Napisane przez
„I love You! Zosiu” napisał ktoś na plakatach i rozwiesił je na kilku tablicach informacyjnych na terenie Radwanic. O co chodzi?
poniedziałek, 03 marzec 2014 12:53

Wieża w Kotowicach urośnie

Napisane przez
Media porównują jej wysokość do Statuy Wolności i Łuku Triumfalnego. Niewątpliwie jednak jest to największa atrakcja turystyczna naszej gminy. Niebawem Wieża widokowa w Kotowicach urośnie o 18 metrów. Już w tym roku będziemy mogli podziwiać całą gminę Siechnice i Wrocław z wysokości 58 metrów.
niedziela, 23 luty 2014 14:11

W lutym jak w gaju

Napisane przez
Piękne, kolorowe kwiaty na trawnikach, soczyste, zielone pąki na drzewach, gorące słońce i przyjemny południowy wiatr – oto luty 2014 roku. Tegoroczne zimowe ferie w naszej gminie już na półmetku :-)  

Zobacz zdjęcia
czwartek, 20 luty 2014 18:25

Lepiej znać te lokalne przepisy

Napisane przez
Myślisz, że o chodnik koło domu musisz dbać tylko po opadach śniegu? Według prawa trzeba go czyścić przynajmniej raz w tygodniu, przez cały rok. Gminne uchwały zobowiązują także do dbania o przydomowe kwietniki oraz określają jakie warunki trzeba spełnić, aby samemu umyć auto. Warto poznać lokalne prawo...
poniedziałek, 17 luty 2014 10:05

Zerówka w szkole czy w przedszkolu?

Napisane przez
Gdzie moje dziecko powinno rozpocząć swój pierwszy etap nauki? Te pytania corocznie pojawiają się nie tylko w prasie, w opiniach i poradach ekspertów, ale i w dyskusjach pomiędzy rodzicami, którzy właśnie tę decyzję podejmują.
Czekają nas jeszcze trzy śnieżne dni. Pierwsze upały (27 st.C.) przyjdą 30 maja. Będzie to najwyższa temperatura wiosny i lata 2014, które ma być umiarkowane – tak Brytyjczycy prognozują pogodę dla Wrocławia na pół roku w przód. Pamiętajmy jednak, że według większości meteorologów nie da się przewidzieć pogody na dłużej niż dwa tygodnie a długoterminowe prognozy można schować między bajki. Wciąż jednak trwają próby. Zobacz co może nas czekać w pogodzie do końca sierpnia 2014 r.
piątek, 07 luty 2014 13:28

Dzień dobry!

Napisane przez
Od dziś wpisując najprostszy z możliwych adresów – www.siechnice.pl na komputerze, tablecie i smartfonie witać Was będzie żółte słońce. Takie, jakie powinno nam świecić zawsze.
Staramy się, abyście znaleźli tu szereg informacji przydatnych w codziennym życiu w naszej gminie, na skraju dużego miasta.
 Czego możecie się spodziewać?

Te strony polecamy

Stomatolog

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości