Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/public_html/siechnice.pl/components/com_k2/models/item.php on line 877
poniedziałek, 10 luty 2014 17:16

Pompeje z British Museum w Kinie Nowe Horyzonty

Napisane przez Promo
Pompeje z British Museum w Kinie Nowe Horyzonty Nowe Horyzonty

Zapraszamy na dwie retransmisje (13 II o 12.00 dla szkół i seniorów, 15 II o 18.00) nowatorskiego projektu Pompeii Live. To pierwsza w historii produkcja tego typu zrealizowana przez londyńskie British Museum. Widzowie kina obejrzą zapis spektakularnej wystawy Życie i śmierć w Pompejach i Herkulanum w znakomitej jakości obrazu HD.

Wystawa jest pierwszą ekspozycją w British Museum, pokazującą historię legendarnych antycznych miast oraz największym od ponad 40 lat wydarzeniem w tej instytucji. Była przebojem ubiegłorocznej sceny kulturalnej Londynu. Wystawa przenosi widzów w świat rzymskich metropolii 2000 lat temu - pokazuje życie na ulicy oraz w domu. Widzowie zobaczą z bliska mnóstwo eksponatów, które przybyły do Londynu z Włoch, na przykład słynne odlewy ludzi zatopionych w lawie z Wezuwiusza, jak również obiekty odtwarzające nieistniejący już świat: sprzęt domowego użytku, ubrania, biżuterię, meble, rzeźby, mozaiki, czy nawet żywność... Pompeii to nie tylko fascynująca podróż po muzealnych korytarzach, lecz również zapierająca dech w piersi wizja, odtwarzająca starożytny świat sprzed wulkanicznej apokalipsy oraz efektowna lekcja historii, daleka od nudnych wizyt muzealnych. Materiał zawiera efektowne, specjalnie przygotowane inscenizacje oraz bogatą oprawę muzyczną i literacką.

Po starożytnej przestrzeni oprowadzą widzów znakomici eksperci - kurator wystawy Paul Roberts, profesor uniwersytetu w Cambridge Mary Beard, historyczka Bettany Hughes, szef kuchni Giorgio Locatelli i ogrodnik Rachel de Thame.

Ceny biletów:

40 zł normalny, 35 zł ulgowy - uczniowie, studenci, seniorzy, 20 zł - grupowy dla szkół


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/cleneo/public_html/siechnice.pl/components/com_k2/templates/default/item.php on line 248
Czytany 10855 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 10 luty 2014 17:25

Te strony polecamy

Stomatolog

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości

Sprzątanie

Serwis czystości dla firm

więcej

Serwis czystości